Japonia
Miecz samurajski
 
  Dzisiaj jest:  środa, 20 września 2017  Imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty  
Dodaj stronę do ulubionych Ustaw stronę jako startową Napisz do administratora

 

Porady dotyczące zamieszcznia ofert w tym serwisie. 

   Zdjęcia:

Przede wszystkim często są za duże. W regulaminie jest napisane, że plik w formacie jpg i wadze do 700 kB! oraz rozmiarach maksymalnych 1000 x 1500 pikseli Natomiast nagminnie próbujecie przesłać zdjęcia większe i jest problem, bo nie pokazuje się potem ono na stronie. Z aparatów cyfrowych o dużych matrycach pliki wychodzą zbyt duże. Poproście kogoś kto się na tym zna by wam przeliczył zdjęcia na mniejsze. Ostatnio co drugie konto nie powstaje z powodu wysyłania za dużych plików!!!

By się przekonać jakie masz zdjęcia najpierw kliknij na zdjęce które masz w swoim komputerze prawym klawiszem myszy 1 raz, z rozwiniętej listy wybierz lewym klawiszem właściwości (na samym dole) i tam jest m.in. napisane Rozmiar: tu podana wartość może mieć do 700 KB (i max 1000x1500 pikseli). Jak ma MB to już jest na pewno źle.

Czasami wychodzicie z serwisu w trakcie kiedy zdjęcia są jeszcze do niego przesyłane. Pamiętajcie, że to wszystko nie dzieje się błyskawicznie i trzeba ciut czasu na przesłanie plików zdjęć przez internet. Nie zamykajcie w tym czasie okna przeglądarki.

Przysyłajcie też czasami zdjęcia "przewrócone" na bok. Odwróćcie je wpierw u siebie na komputerze.

Można modyfikować swoje konto, zmieniać dane czy zdjęcia. Bywa, że zapominacie hasła. Procedura jest wtedy taka: W zakładce logowanie wpisujecie w odpowiednim polu swój nr ID - czyli swój numer na stronie. na dole klikacie na zapomniałam hasła. Nowe, inne hasło zostaje wam przysłane w emailu na pocztę (tę którą podałyście wtedy przy rejestracji  w serwisie).

Zamiana zdjęć: zdjęć może być max 9. Jak masz tyle to najpierw musisz jakieś usunąć, by zrobić miejsce. Jak masz mniej niż 9 to możesz dodać zdjęcie. Zdjęcia dodaje się pojedyńczo. Czyli nie wpisuj kilka naraz, bo i tak doda się tylko to, przy którym klikniesz. Nieco inaczej jest ze zdjęciem pierwszym - je się podmienia.

Czasami podmieniasz zdjęcia, sprawdzasz, a w serwisie są nadal stare zdjęcia. To nie jest wcale tak. Komputer pobiera zdjęcia ze swoje pamięci podręcznej, a nie z sieci. Tak sie robi, by z już kiedyś odwiedzanej strony nie pobierac zdjęć ponownie. Zdjęcia w sieci są nowe, tylko ty u siebie widzisz stare. Jeśli chcesz zobaczyć tę zmiane na nowe to na wolnym białym polu obok twoich zdjęć kliknij prawym klawiszem i wybierz opcję odświerz i kliknij lewym. Strona ci sie przeładuje z sieci i pobierze nowe zdjęcia.

Co do wyboru zdjęć na stronce. Jako pierwsze powinno być zdjęcie najlepsze, raczej pion i portret. To będzie widoczne w galerii miniaturek. Bywa, że na tym pierwszym zdjęciu modelka jest niewyraźna, macie wtedy mniejsze szanse, że ktoś będzie otwierał waszą indywidualną stronkę.

Inna sprawa to co pokazujecie na stronie. Często nie macie zawodowych zdjęć, rozumiem to, OK. Ale dlaczego bywa, że modelka poproszona o dosłanie zdjęć okazuje się, że ma zawodowe fotografie? To w waszym interesie jest by zdjęcia były najlepsze.

Portfolio powinno być różnorodne. Ale czasami jest tak, ze na stronie są zdjęcia modelki z jednej serii zdjęć, z jednej sesji zdjęciowej. A potem dziewczyna wymienia wszystkie zdjęcia na stronie i zamieszcza z innej sesji zdjęciowej. Mieszajcie zdjęcia w swojej galerii. Więcej sesji zdjęciowych lepiej o was świadczy.

   Informacje o modelce:

Pamiętajcie, że do przeselekcjonowania tak dużej ilości modelek w serwisie jest wyszukiwarka. Jak coś nie tak wpiszecie w ankiecie, to nie ukażecie się być może w wynikach wyszukiwania.

Wymiary. Często są nieprawdopodobne. Podawajcie w uproszczeniu tak: biust i biodra - największy wymiar, talia - najmniejszy.

Rejon pracy. Istnieje tam opcja województwo, ze względu na to, że niektóre nastolatki nie chcą pracować daleko i nie zaznaczają opcji cały kraj, czy tym bardziej zagranica. Ale pozostawcie też tą pozycje mimo tego, że macie zamiar pracować w całym kraju. Owszem kraj obejmuje tez dane województwo, ale ta prośba wynika z działania wyszukiwarki. Bo jak ktoś np. będzie chciał wyszukać hostessę z danego województwa to nie ukaże się ona mu w wynikach wyszukiwarki o ile nie będzie ona zaznaczona  w opcji praca w województwie.

Praca. Interesują mnie sesje zdjęciowe: moda. A bywa, że dziewczyna ma zamieszczone obok takiego komunikatu same zdjęcia w bieliźnie, czego jednak nie zaznaczyła w ankiecie. Podobnie bywa, że jest zgoda na pozowanie do aktów, a nie ma jednocześnie zgody do nagości zakrytej albo zdjęc topless. Jeśli ktoś robi akty to robi chyba też takie zdjęcia? Być może będziecie polegały na tym, że ktoś sam sobie logicznie pomyśli, że do takich zdjęc ja w takim razie też pozuję. Ale komputery potrzebują ścisłych danych. Ktoś używający wyszukiwarki nie będzie was miał w wynikach wyszukiwania.

   Porady dotyczące nadsyłanych Wam ofert:

Mamy nadzieję, że staracie się weryfikować fotografów. Kilka podstawowych, czasami niewystarczających kroków to:

Poproście o adres strony internetowej gdzie są jego zdjęcia. Każdy może sobie założyć darmową galerię w internecie. Zobaczycie wtedy jaki poziom prezentuje dany fotograf, jakiego typu będzie robił wam zdjęcia. Oczywiście niektórzy podszywają sie pod cudze strony. Może wam przysłać zdjęcia na maila, ale to tym bardziej mogą być cudze prace.

Zwracajcie uwagę na adres maila. Często fotografowie powołują sie na to, że są z jakiejś firmy. W dzisiejszych czasach prawie każda firma ma stronę www. Jeśli on z niej jest, to powinien mieć po znaku @ nazwę strony www tej firmy. Często przed znakiem @ są wyrazy świadczące o tym, że to agencja, profesjonalista, ale za znakiem @ jest końcówka np .wp.pl o2.pl yahoo.com, a to oznacza, że jest to poczta anonimowa, każdy może sobie taką pocztę założyć, a nie widomo naprawdę, co to za fotograf jest.

Jadąc na sesję proście o wszystkie dane. Macie znać nie tylko nick fotografa, ale jego pełne imię i nazwisko. Ustalajcie nie tylko miejsce spotkania, ale też o adres studia gdzie mają być robione zdjęcia, telefony do niego (lepiej też stacjonarne, a nie tylko komórki). Gorzej gdy zdjęcia mają być w plenerze.

Koniecznie przed wyjazdem ustalajcie zakres twojego pozowania oraz ewentualne wynagrodzenie. Dobrze jest też zapoznać sie przed wyjazdem z umową (niech przyśle mailem), o ile na sesji będziecie miały taką podpisać. Zakres pozowania koniecznie i bardzo dokładnie. Bywa, że dziewczyna jedzie na drugi koniec polski bez pieniędzy na powrót, bo ma zarobić na sesji. A fotograf chce zapłacić tylko gdy robi np. topless, nagość czy akty. I dziewczyna z konieczności robi coś, czego nie chciała. Kupujcie już zawsze bilety na powrót, albo miejcie przy sobie trochę pieniędzy.

Dobrze, jak na sesję zdjęciową będzie was ktoś zawoził i z sesji odbierał. Chłopak, siostra, rodzice. Generalnie fotografowie nie lubią jednak ich obecności na sesji i to wakurat podejżane nie jest.

Myślę, że jest to taki zakres minimum. Mocno bym niedowierzał, gdyby ktoś nie chciał mi podać tych informacji.
strona główna | Twój schowek | modelki | wyszukiwarka | zgłoszenie | logowanie | porady
zapytanie | regulamin | ogłoszenia | forum | linki
 
© 2005 about.pl